DNV GL w Polsce

Dlaczego certyfikować produkty?

Product assurance by DNV GL

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

W codziennym życiu jesteśmy otoczeni licznymi przedmiotami. Przeważnie ułatwiają nam one funkcjonowanie, służą celom estetycznym, jednak zdarza się, że mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i otoczenia.

Co stałoby się, gdyby zasilacz Twojego laptopa nagle zapalił się, gdyby drewniana zabawka, którą uwielbia zagryzać twoje dziecko okazała się trująca, gdyby elektryczna przycinarka do żywopłotu nagle odcięła Ci palec, gdyby schody elektryczne nagle zaczęły poruszać się w dół z pełną prędkością? Na szczęście dla użytkownika końcowego, większość produktów podlega przepisom i regulaminom dotyczącym tych zagrożeń, które zobowiązują sprzedawców tego typu produktów do sprzedaży wyrobów bezpiecznych dla użytkowników.

Te zasady i regulaminy mogą być ustanawiane przez władze publiczne, grupy interesów lub cieszący się wysoką reputacją niezależny podmiot. Liczne przykłady tego typu przepisów spotkać można w każdym regionie i na każdym kontynencie. Wspólnym mianownikiem większości tego typu zasad i regulaminów jest fakt, że wprowadzony został pewnego rodzaju wymóg poddania produktu badaniu niezależnego podmiotu, w wyniku którego wydana zostanie opinia o jego zgodności z wymaganiami. Opinia taka często zwana jest Certyfikacją lub Zapewnieniem Jakości Produktu.

Product assurance by DNV GL

Globalizacja

Nie tak dawno temu producenci musieli przechodzić uciążliwy proces uzyskiwania zatwierdzenia ich produktów w każdym kraju, do którego chcieli uzyskać dostęp. Procesy te wyglądały inaczej niż dzisiaj, podobnie jak mające do nich zastosowanie wymogi techniczne.

Dzięki naciskom przedstawicieli branży na światowe organizacje handlowe i staraniom podejmowanym w międzynarodowym środowisku normalizacyjnym, producenci mogą dziś ograniczyć swoje koszty poprzez przeprowadzenie jednorazowych testów i certyfikacji swoich produktów, obowiązujących na stosunkowo szerokim rynku, i uzyskanie akceptacji w wielu krajach. Kluczowym graczem dla Państwa organizacji w tym procesie może być DNV GL.

Posiadamy globalną sieć biur, która pomoże Państwu przeprowadzić analizę Waszego produktu na okoliczność jego zgodności z różnymi wymaganiami. 

Product assurance by DNV GL

Kluczowe punkty naszej oferty

Oznakowanie CE produktów dotyczy szerokiego zakresu produktów sprzedawanych lub eksportowanych do krajów członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Przeprowadzimy Państwa przez proces wyboru zasad i przepisów odpowiednich dla Państwa produktu, w tym odpowiednich norm i specyfikacji, z którymi zgodność musicie Państwo udokumentować. Możemy przeprowadzić testy lub pomóc Państwu znaleźć odpowiednie laboratorium. Kiedy będzie Państwo gotowi do okazania dokumentów potwierdzających zgodność z wymogami, ocenimy je w sposób profesjonalny i systematyczny.

Czy wprowadziliście Państwo skuteczne metody zarządzania jakością produkcji? Zapoznajmy się z nimi wspólnie aby sprawdzić, czy możliwe jest ich udoskonalenie.

Kontakt z Business Assurance

Wyślij wiadomość