DNV GL w Polsce

ISO 45001:2018 - zdobądź certyfikat dla normy dzięki DNV GL

Kontakt:

Jesteś zainteresowany certyfikacją ISO 45001?

Zapytaj o ofertę

Chcesz otrzymywać Newsletter DNV GL?

Zapisz się
UDOSTĘPNIJ:
DRUKUJ:
Safety Helmets
Czas rozpocząć przygotowania do transferu z normy OHSAS 18001 na ISO 45001. Możemy pomóc na każdym etapie tego procesu.

12 marca 2018 r. została opublikowana międzynarodowa norma dla bezpieczeństwa i higieny pracy ISO 45001. Tym samym norma OHSAS 18001 zostaje wycofana z użytku, a certyfikowane dotąd organizacje mają trzy lata na wprowadzenie wymaganych zmian.


ISO 45001 a OHSAS 18001 - kluczowe zmiany


Norma ISO 45001 opiera się na strukturze podstawowej (HLS) wspólnej dla wszystkich norm ISO.

Wchodząc do rodziny norm ISO, ISO 45001 zostaje przyjęta jako międzynarodowy standard. Charakteryzuje ją struktura wspólna dla powszechnie stosowanych norm ISO, takich jak ISO 9001, czy ISO 14001, co ułatwi jej zintegrowanie z pozostałymi systemami zarządzania.

Użytkownicy znający normę OHSAS 18001 zorientują się, że większość jej wymagań jest kontynuowanych w ISO 45001. Jednak pojawiają się tu także wymagania nowe lub zrewidowane. Niektóre zmiany wynikają z zastosowania struktury podstawowej (HLS), inne natomiast dotyczą konkretnie obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy. Więcej informacji na temat zmian można znaleźć, wchodząc tutaj.

Jak zacząć?


Nasi audytorzy są już przygotowani: mają pełny obraz zmian i wiedzą, co jest potrzebne, by przestawić się z normy OHSAS 18001 na ISO 45001. Oferujemy wsparcie na wszystkich etapach procesu przejścia, poczynając od fazy przygotowań, poprzez ocenę stopnia gotowości, po sprawne zakończenie procesu.


Oferujemy:
  • Materiały przygotowujące do efektywnego procesu przejścia (m.in. Kluczowe zmiany między ISO 45001 a OHSAS 18001, instrukcja przejścia, wymagania nowej normy itp.)
  • Tradycyjne szkolenia z trenerem, dostosowane do Państwa potrzeb
  • Spotkania z audytorem na temat procesu przejścia
  • Analizę stanu przygotowania (tzw. analiza luk)
  • Audyty przejściowy
  • Bezpłatne webinaria,

Wybierz pakiet najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb


Różne rodzaje organizacji potrzebują różnego poziomu wsparcia, aby móc płynnie przejść na nowy standard ISO.  W związku z tym przygotowaliśmy 3 pakiety usług, które koncentrując się na różnych indywidualnych potrzebach zapewniają każdej organizacji skuteczne wdrożenie nowych wymagań: 

Zapoznaj się z naszymi pakietami ISO 45001!

Czy przedsiębiorstwa są gotowe do przyjęcia ISO 45001?


Z myślą o określeniu stopnia gotowości przedsiębiorstw w poszczególnych obszarach objętych zmianami, jakie wprowadza nowa norma, DNV GL opracowało ekspresowe ankiety ViewPoint Espresso Surveys. Ich wyniki pokazują, że wiele organizacji już podejmuje odpowiednie działania, jednak, jak można było oczekiwać, poziom przygotowania jest różny. Większość luk wymaga uzupełnienia przed przyjęciem nowej normy. Oto, jak widzą to firmy certyfikowane według normy OHSAS 18001:

  • 5.1: Przywództwo i zaangażowanie – nowy rozdział wymaga od najwyższego kierownictwa wykazania się przywództwem i zaangażowaniem w obszarze systemu zarządzania. 39% respondentów deklaruje zgodność w tym zakresie, a 46% - częściową zgodność z wymaganiami. Tylko 4% wskazuje niski poziom zgodności lub jej brak. 
  • 7.4: Komunikacja – ten punkt wymaga od organizacji ustanowienia komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej odpowiedniej do systemu zarządzania, z uwzględnieniem tego co, kiedy, jak, przez kogo i komu ma być komunikowane. 21% odpowiedzi wskazuje na pełną zgodność, 51% - częściową, a 11% - niski poziom lub brak zgodności.

Tu można przeczytać, jak przedsiębiorstwa oceniają swoją sytuację w kontekście ISO 45001: