DNV GL w Polsce

CAM - Metody analizy przyczyn zdarzeń wypadkowych

Szkolenie to ukierunkowane jest na tematykę bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ale z zachowaniem podejścia RCA do tematyki analizy problemów. Ta podstawowa kompetencja jaką jest umiejętność rozwiązywania problemów jest bardzo pomocna we wszystkich aspektach życia zawodowego i prywatnego.

Kontakt:

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?

Zapisz się

Chcesz otrzymywać Newsletter DNV GL?

Zapisz się
UDOSTĘPNIJ:
DRUKUJ:
CAM - Metody analizy przyczyn zdarzeń wypadkowych

Training Information

  • Dodatkowe informacje:

    Do ceny szkolenia należy doliczyć 23% podatku VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami. Cena obejmuje uczestnictwo w szkoleniu, zaświadczenie oraz materiały szkoleniowe - wersja elektroniczna prezentacji w formacie pdf.

Co zyskujesz

Uczestnicy zdobędą również umiejętność graficznej prezentacji przebiegu wypadku, jego przyczyn zarówno bezpośrednich, pośrednich jak i systemowych. Klienci mają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi metodami analizy przyczyn zdarzeń i praktycznego przećwiczenia różnych podejść. Dodatkową korzyścią dla uczestników jest poznanie procedur rejestracji, badania i analizy zdarzeń wypadkowych i niezgodności. 

Odbiorcy szkolenia

Szkolenie skierowane jest do kadry kierowniczej, specjalistów BHP specjalistów systemów zarządzania jakością i zarządzania środowiskowego.

Zawartość szkolenia

  • Wprowadzenie i poznanie terminologii
  • Poznanie systemowego podejścia do rejestracji badania i analizy zdarzeń wypadkowych i niezgodności
  • Działania korekcyjne, korygujące, zapobiegawcze
  • Metoda SCAT – systemowa analiza przyczyn wypadków; metoda MALWA – analiza przyczyn przy pomocy drzewa zdarzeń; metoda E&FCA – analiza zdarzeń i czynników powodujących zdarzenie wypadkowe – drzewa przyczyn
  • Praktyczne przećwiczenie metod dla przypadków zaproponowanych przez uczestników