DNV GL w Polsce

Metodyka 8D w procesach obsługi reklamacyjnej

Szkolenie sygnalizuje najczęściej stosowane tryby postępowań reklamacyjnych. Zarys prawny pozwala na określenie co jest, a co nie jest reklamacją oraz jak postępować z reklamacjami po zmianach ustawy o prawach konsumenta i Kodeksu Cywilnego po 24 grudnia 2014 roku.

Kontakt:

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?

Zapisz się

Chcesz otrzymywać Newsletter DNV GL?

Zapisz się
UDOSTĘPNIJ:
DRUKUJ:
Partner with DNV GL

Training Information

 • Długość szkolenia:

  4 godziny - szkolenie w wersji distance learning

 • Cena:

  350 zł netto

 • Dodatkowe informacje:

  Do ceny szkolenia należy doliczyć 23% podatku VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami Cena obejmuje uczestnictwo w szkoleniu, zaświadczenie oraz materiały szkoleniowe - wersja elektroniczna prezentacji w formacie pdf.

Relacje biznesowe, jak i zdarzenia gospodarcze skutkują najczęściej pozytywnymi wynikami dla KLientów, jak i Organizacji lub Dostawców. Jednak nie myli się ten, kto nic nie robi... Wynik - Reklamacja. Zdarzenia niepożądaneczy może właśnie pożądane. Postępowanie rutynowe lub indywidualne podejście do reklamacji, zależne od jej skutków finansowych i pozafinansowych. Wyżej wymienione oraz szereg innych możliwych zasad postępowania z reklamacjami przybliży organizowane szkolenie.

Co zyskujesz?

Szkolenie sygnalizuje najczęściej stosowane tryby postępowań reklamacyjnych. Zarys prawny pozwala na określenie co jest, a co nie jest reklamacją w rozumieniu obowiązujących ustaw i Kodeksu Cywilnego. Uczestnicy poznają i ćwiczą przykłady praktyczne w zakresie stosowania metodyki 8D w obsłudze i postępowaniu z reklamacjami. Wzorem dotychczasowych szkoleń przewidziany jest także czas na dyskusje i wymianę doświadczeń uczestników.

Uczestnicy szkolenia

Pełnomocnicy i specjaliści ds. systemów zarządzania, managerowie i inżynierowie jakości, audytorzy wewnętrzni oraz osoby zajmujące się na co dzień zarządzaniem, funkcjonowaniem i administrowaniem systemami zarządzania zgodnymi z międzynarodowymi standardami ISO.

Zawartość szkolenia

 • Reklamacja, kiedy i dlaczego?
 • Prawo, a zdarzenia reklamacyjne.
 • Tryby postępowań reklamacyjnych.
 • Metodyka 8D w procesach obsługi reklamacyjnej.
 • Analiza ryzyka i przyczyn źródłowych reklamacji.
 • Podsumowanie i zakończenie szkolenia.